"Я маю право!"

07 червня 2017 року стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» (далі - «ЯМП!»), ключовою метою якого є інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, адже поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Проект реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції, за підтримки USAID “Нове правосуддя”, БФ Відродження, інших донорів та партнерів проекту.

В рамках «ЯМП!» працівники Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області здійснюють широкомасшабну просвітницьку кампанію серед населення з інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами: різноманітні заходи, флешмоби, розповсюдження інформаційних буклетів та методичних рекомендацій у місцях масового скупчення людей (в торгових центрах, на підприємствах, в установах, організаціях різних форм власності, в транспорті тощо).

Даний проект не лише інформує громадян про їхні права, а й навчає їх, як ці права захищати, дає чіткі та зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушуються.

В зазначеному розділі  будуть розміщуватись різноманітні матеріали правороз’яснювального спрямування: консультації Міністра юстиції України Павла Петренка з актуальних правових питань, інформаційні буклети тощо.

26 Січня, 2020 р., 17:48
Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
26 Січня, 2020 р., 17:45
Порядок укладення договору оренди
14 Січня, 2020 р., 08:24
Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (стаття 43 Конституції України.
03 Січня, 2020 р., 12:46
Глава 55 Цивільного кодексу України визначає поняття, загальні умови та підстави укладення договору дарування.
25 Грудня, 2019 р., 10:30
Під декларування підпадають громадяни, які протягом року отримували дохід, а податок з такого доходу не утримувався.
17 Грудня, 2019 р., 09:07
Законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібно-роздрібну торговельну мережу.
03 Грудня, 2019 р., 15:23
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами (далі - Допомога) мають всі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме:
28 Листопада, 2019 р., 10:05
Жорстоке поводження з дитиною - будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною в сім’ї або поза нею, у тому числі:
18 Листопада, 2019 р., 13:11
Якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
12 Листопада, 2019 р., 20:48
Громадяни пенсійного віку, що є внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання, вказаної у довідці ВПО.