Баштанський район Миколаївська область

Безоплатна правнича допомога

Фото без описуСистема безоплатної правничої допомоги

Безоплатні послуги юриста / адвоката можна отримати від системи безоплатної правничої допомоги, зокрема:

• консультації і допомогу зі складенням документів;
  • допомогу зі зверненням до суду (вторинну правничу допомогу).На цей вид послуг мають право окремі категорії громадян, визначені у ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема: внутрішньо переміщені особи, люди з низьким доходом, діти, ветерани війни, члени загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України та інші;

Детальніше про послуги системи БПД та як звернутися:  https://legalaid.gov.ua/kliyentam/pro-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-bpd/

12 Червня, 2024 р., 15:39
Реєстрація місця проживання дитини потребує згоди обох батьків. Втім буває так, що через погані стосунки, зокрема після розлучення, один з батьків не дає потрібну згоду. Такі дії порушують права та потреби дитини. Що робити в такій ситуації роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги.
30 Травня, 2024 р., 13:24
Військові мають право на пільги за кредитними зобов'язаннями. Вони стосуються звільнення від сплати відсотків, а також штрафів чи пені за несвоєчасну сплату платежів за кредитом. Але буває, що відсотки продовжують нараховувати, а згодом військовий отримує судовий позов про стягнення боргу. Розповідаємо чому так відбувається і що робити у таких випадках. На які кредитні пільги мають право військові і скільки вони діють На період дії особливого періоду військовослужбовці, а також їхні дружини/чоловіки мають право на:
07 Травня, 2024 р., 08:11
Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація домашнього насильства. Розповідаємо, які ознаки має домашнє насильство, яка відповідальність передбачена для кривдників та куди звертатися по допомогу.
17 Квітня, 2024 р., 08:56
Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається
11 Березня, 2024 р., 15:03
Родичі загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України можуть потребувати допомоги у розв’язанні юридичних питань. Отримати професійну юридичну допомогу можна, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги — це право гарантоване Законом України «Про безоплатну правничу допомогу». Як зазначили у пресслужбі системи БПД, у 2023 році до них надійшло понад 3,1 тисячі звернень членів родин загиблих. У 572 випадках для розв’язання питання доводилось звертатися до суду — допомога зі зверненням до суду також безоплатна.
22 Лютого, 2024 р., 14:32
Прагнете допомагати вразливим категоріям людей і маєте трохи вільного часу? Приєднуйтеся до проєкту «Волонтер БПД».
14 Лютого, 2024 р., 08:40
Близько 17% звернень до системи БПД по отримання послуг представництва інтересів у судах та допомогу із складенням документів до суду — від ВПО. Найбільше — на Дніпропетровщині, у Києві та на Харківщині.
06 Лютого, 2024 р., 09:01
Сім’ї полонених чи зниклих безвісти, які потребують юридичної підтримки, можуть отримати її, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги.
01 Лютого, 2024 р., 08:46
Термін “дитина війни” донедавна асоціювався з тими, хто народився до закінчення Другої світової війни, і побачити його ми могли здебільшого у посвідченні літніх людей або у книжках з історії. Але тепер, під час російської збройної агресії, українці зіткнулися з цим терміном в реальному житті, що залишає відбиток на покоління. Чинне законодавство визначає цей статус як "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"