Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Увага! Пташиний грип!

Дата: 10.06.2024 16:15
Кількість переглядів: 24

     

      На сьогодні спалахи пташиного грипу продовжують залишатись глобальною проблемою. Накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, знищення поголів’я птиці як в господарствах так і в населення, додаткові ветеринарно-санітарні заходи призводять до суттєвих економічних збитків.

Фото без опису      Україна розташована на перетині кількох міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з інших країн, територій та зон існує постійно. Цей ризик істотно підвищується  під час весняної і осінньої міграції та в роки аномально теплих зим.

     Грип птиці (чума птиці) — висококонтагіозна вірусна хвороба, що характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання, травлення та пригніченням. До вірусу грипу птиці  сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки та інші види птахів.

      Вірус має спорідненість з вірусами грипу людей, а отже до вірусу пташиного грипу сприятливі й люди. Грип птиці – небезпечний для людини своїми ускладненнями: запаленням легенів, ішемічною хворобою серця, порушеннями мозкового кровообігу тощо.

      Дикі птахи, що мігрують, є природним резервуаром для високопатогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт.

      Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний. Хворі, а також перехворілі птахи виділяють вірус із витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями, яйцем та при кашлі і чханні. Також, факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми,
інкубаційні яйця,  тушки,  пір'я. Механічними переносниками можуть
бути обслуговуючий персонал,  комахи,  пухоїди,   гризуни.

      У хворої птиці проявляються різні поєднання наступних симптомів: пригнічення, зниження апетиту, сонливість, хрипи, кашель, чхання, сльозотеча, діарея, тремор, лихоманка, ціаноз непокритих пір'ям ділянок шкіри (особливо гребінця і сережок), похила голова,  порушення координації рухів, набряку голови, скуйовдженого пір'яного покриву, зниження несучості і якості шкаралупи яєць. Смерть наступає протягом 1–2-х діб після появи перших симптомів. Падіж птиці може сягати 80–100%. Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено.

      Для профілактики інфекційних захворювань птиці власникам необхідно:

- не здійснювати купівлю птиці в місцях стихійної торгівлі;

- з метою проведення необхідних профілактичних заходів, інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці;

- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

- дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці поза межами дворової території);

- утримувати птахів різних видів окремо;

- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, особливо водоплавною, і синантропними птахами;

- не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

- проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

- проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території утримання птиці;

- проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінювати одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках).

 

 

Контактні дані для звернень:

Баштанське районне  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: вул. Вишнева, 2,               м. Баштанка, Миколаївська обл., 56101,тел.: (05158) 2-55-25.

Баштанська районна лікарня ветеринарної медицини МОДЛВМ,

Казанківський відділ вул.Робітнича,13, смт.Казанка, Миколаївська область, 56002, тел.(05164) 9-11-96.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора