Про заборону купання

Дата: 11.04.2024 11:13

Шановні жителі територіальної громади!

На засіданні виконавчого комітету Володимирівської сільської ради 27 березня 2024 року було прийнято рішення № 42 «Про заборону купання на водних об’єктах, що розташовані на території Володимирівської сільської ради», згідно з яким визнано непридатними для купання людей водні об'єкти, що знаходяться в межах території Володимирівської територіальної громади у зв’язку з тим, що вони не відповідають вимогам «Правил охорони життя людей на водних об'єктах України» і заборонено купання на таких об'єктах, зокрема, річках, ставках у межах територіальної громади.

Наголошуємо, що купатися можна лише там, де дозволено.

Пам’ятайте та  дотримуйтесь певних правил відпочинку на воді:

• Якщо на березі водойми встановлено таблички, де написано, що купатися заборонено, не порушуйте це правило.
  • Не можна купатися у водоймах, біля яких є фермерські господарства.
  • Уникайте купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів (у воді забруднені їхнім калом -  багато мікробів і паразитів).
  • Не пийте та не дозволяйте дітям пити воду з річки, ставка чи озера. Пильнуйте, щоб дитина не ковтала воду під час купання.
  • Не використовуйте воду з відкритих водойм для миття овочів та фруктів.
  • Небажано купатися у непротічних водоймах, бо в спеку там може розмножуватися кишкова паличка та інші небезпечні мікроби.
  • Не купайтеся, якщо вода цвіте, там плаває сміття чи харчові відходи.
  • Не варто купатися відразу після сильного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми.
  • У воду в незнайомому місці входити слід обережно. Особливо там, де багато водоростей, а дно мулисте: у водоростях можна заплутатися, а під шаром мулу можуть лежати травмонебезпечні предмети.
  • Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а ранки обробляйте дезінфекційними засобами.
  • Не купайтеся в місці відпочинку, де були випадки захворювань.

Бережіть себе та своє здоров’я!