Профілактика отруєння пестицидами та мінеральними добривами.

Дата: 22.03.2024 15:25

ПАМ¢ЯТКА

Профілактика отруєння пестицидами та мінеральними добривами.

(для суб’єктів господарювання, які зберігають та застосовують пестициди, агрохімікати та мінеральнідобрива)

Фото без описуВ організм людини отрутохімікати можуть потрапити через шлунково-кишковий тракт, органи дихання, шкіру. Можливе потрапляння під час обприскування рослин, аерозольної обробки насіння.

Незалежно від ступеня отруєння отрутохімікатами, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

1. Залиште місце, де було застосовано пестициди; зніміть одяг, який міг просочитися токсичною речовиною.
  2. У разі потрапляння пестицидів на шкіру терміново проведіть дезінфекцію, протерши уражені ділянки будь-яким кислотно-лужним розчином (нашатирний спирт,перекис водню, хлоргексидин).
  3. Якщо отрутохімікати потрапили в шлунково-кишковий тракт, промийте шлунок з додаванням адсорбенту (активованого вугілля, содового розчину). Через 10-15 хвилин прийміть сольовий розчин (30гр. солі на склянку води).

Основні        шляхи       профілактики         отруєнь       пестицидами         і     мінеральними добривами:

• дотриманнянорм,правилтаінструкційзохоронипраціприроботізними;
  • застосуваннязасобівколективноготаіндивідуальногозахистуробітників;
  • суворе дотримання інструкції з агротехніки, кратності обробок посівів і нормвитратихімічнихпрепаратів;
  • проведенняхімічнихобробокнанеобхіднійвідстанівіднаселенихпунктів,скотарень,водоймпридозволенихшвидкостяхвітру;
  • витримуваннятермінівостанньоїобробкирослиндозборуврожаю;
  • застосування тільки дозволених препаратів, що пройшли державнуреєстраціюiвключенівПерелікпрепаратів,дозволенихдоавіаційноготаназемного застосуваннявУкраїні,роздрібногопродажунаселенню.

Баштанське районне управління ГУ ДПСС

в  Миколаївській області