Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

До уваги громадян: сплата земельного податку з фізичних осіб

Дата: 20.09.2023 08:28
Кількість переглядів: 75

          Казанківською державною податковою інспекцією ДПІ Головного управління ДПС у Миколаївській області постійно проводиться роз’яснювальна робота серед громадян щодо своєчасності сплати громадянами земельного податку з фізичних осіб».

          Відповідно до Податкового кодексу України плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.

          Фахівці податкової служби нагадують, що відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, тому власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю. 

           Контролюючі органи обчислюють суми земельного податку та надсилають або вручають особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення. В свою чергу, фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення–рішення. Рахунок до сплати земельного податку зазначено в повідомленні-рішенні.

           Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, що були надані контролюючими органами, йому необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, для проведення звірки та уточнення даних.

          Також, працівники інспекції повідомляють, що  платники земельного податку з фізичних осіб мають право на пільгу. Зокрема, відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:

особи з інвалідністю першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

           Для отримання пільги їм необхідно звернутись до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про надання пільги та документами, що посвідчують право на пільгу: посвідчення особи з інвалідністю або довідку медико-соціальної експертної комісії; посвідчення батьків багатодітної сім’ї; пенсійне посвідчення (за віком); посвідчення «Учасник бойових дій», «Особа з інвалідністю внаслідок війни», «Учасник війни», «Член сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби», «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія).

        Звертаємо увагу, що сплатити відповідний податок громадяни можуть через Фото без описуустанови банків або відділення операторів поштового зв’язку. У разі якщо зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 714.

          Якщо є питання щодо проведення звірки по нарахуванням та сплаті просимо звертатись до Казанківській державної податковій інспекції ГУ ДПС у Миколаївській області  за адресою: смт Казанка, вул. Миру, 193а каб. 2.3.5 тел. (05164) 9-14- 27 та (05164) 9-11-21.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора