Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Чи має право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника дружина військового,який загинув на фронті, якщо вона виховує малолітню дитину загиблого?

Дата: 23.08.2023 08:21
Кількість переглядів: 60

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надає наступну інформацію на для розміщення на сайті та інформаційних сторінках в соціальних мережах:

 

Чи має право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника дружина військового,який загинув на фронті, якщо вона виховує малолітню дитину

загиблого?

 

Фото без описуПенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, а також членів їх сімей врегульовано Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

За нормами цього Закону непрацездатні члени сім’ї військовослужбовця, який загинув у період проходження служби, мають право на пенсію в разі втрати годувальника.

Зокрема, таке право надається дружині годувальника, яка зайнята доглядом за його дитиною віком до 8 років.

Пенсія в разі втрати годувальника в такому випадку призначається незалежно від віку і працездатності дружини та за умови, що дружина не працює (не проходить військову службу).

Водночас, у разі загибелі годувальника внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), дружина, яка здійснює догляд за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років, має право на пенсію незалежно від того чи вона працює (проходить військову службу).

 

 

Начальник Головного управління

                                Олена СИЧУГОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора