Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Як спілкуватися з військовими, що перенесли ампутацію кінцівок

Дата: 25.07.2023 11:45
Кількість переглядів: 572

Відважні, красиві, сильні хлопці та дівчата, чоловіки та жінки... Але… Хтось втратив ногу, хтось – лишився руки. Або всього разом.


❓ У голові за секунду тисячі питань. Як поводитися? Відвести погляд? А може поспівчувати? Але тоді доведеться підійти та поговорити. 
Про що ❓ 
Видихніть! Згадайте два слова: «гідність» і «взаємоповага», вони приберуть перший бар’єр у розмові. А от тепер читайте далі 👇🏼 
Для військових немає табуйованих тем. Вони вміють говорити про тяжкі речі та навряд чи чомусь здивуються. І хоча не всі люди емпатичні, почніть розмову з щирої посмішки. Вона зазвичай відкликається навіть у поранених серцях.
❌ Не жалійте. Ви не знаєте, як зараз людина почувається. Можливо, нині вона проживає найкращі моменти з самого народження. Так, після кардинальної зміни світогляду це не рідкість.
Не уникайте та ставтеся як до звичайної людини. Ми вже навчилися правильно казати – не «інвалід», а людина з інвалідністю. Тепер прийшов час навчитися й ставитися так само.
Не порівнюйте ❗️ «А от у мого знайомого було схоже…». Досвід інших людей важливий, але він інший. І через порівняння ми знецінюємо особистий досвід нашого співрозмовника.
Спочатку питайте 🗣 Іноді дуже кортить допомогти ветерану чи ветеранці на кріслі колісному подолати пару сходинок. Перш ніж стрімголов кидатися, з’ясуйте, чи не стане ваша допомога недоречною або навіть образливою.
ℹ️ Поради у дописі – з лекторіїв цьогорічного Кураж (https://www.facebook.com/kurazh.kyiv), який підтримав комунікаційну кампанію Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська, та разом з Безбар'єрність залучив профільних спікерів до обговорення теми ментального здоров’я й створення рівних можливостей.
Лекторії доступні на сторінці Куражу в YouTube 📲youtube.com/@KurazhBazar/videos 

Фото без опису   Фото без опису   Фото без опису   Фото без опису

#тияк #mentalhealth #психічнездоровя
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора