Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Як допомогти дитині подолати страх повітряної тривоги?

Дата: 24.07.2023 08:44
Кількість переглядів: 612


Ви теж здригаєтеся першої секунди від звуку сирен❓Хоча й знаєте, що це, але нічого не можете зробити – цю мить треба пережити. А далі приймати зважене рішення, як діяти. 
Для дітей все набагато складніше.

Фото без опису   Фото без опису
 «Зараз до мене часто звертаються люди, які евакуювалися. І кожен четвертий-п’ятий із проблемою дитячого страху. Родини приїжджають із зон активних бойових дій. Відповідно, діти бояться шуму, вибухів, сирен. Знаю випадок, коли дитина ховалася під ліжко щойно вмикалася повітряна тривога. І батьки не знали, як вчинити. Вихід знайшовся у формуванні навички заміни», – зазначила у прямому ефірі на сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.
Як працює навичка заміни?
🛌 Вона має заблокувати той самий шлях «під ліжко», чим би воно у кожній окремій реальності не було. 
Попросіть дитину підбігти до вас та міцно обійняти щойно вона почує сирену. Так тривожність замінюється теплом і ніжністю. А далі запропонуйте те, що саме для вашого малюка є особливим. 
Наприклад, улюблений мультик зі сміливим героєм. Книга, чиї сторінки розглядали ще немовлям. Плюшевий зайчик, якого так приємно пригортати до себе. І так раз за разом.
💬 «Спочатку було складно. Але коли за 1,5 тижні повітряна тривога застала родину на вулиці – все змінилося. Дитина обійняла маму та сказала, що час збиратися за книжкою. І пішла вже без страху. Навичка заміни спрацювала дуже класно», – пояснила Юлія Крушельницька.
Але не менш важливо, щоб і батьки вміли зберігати спокій. Діти неймовірно емпатичні, вони вбирають наші емоції та поводяться так само. І якщо в родині напружується психологічна обстановка, то це насамперед відбивається на малечі.
ℹ️ Цикл ефірів з фахівцями на Facebook-сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційного центру з психічного здоров'я при КМУ відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олена Зеленська.
Більше про підтримку себе та людей поруч 📲 на https://bf.in.ua/turbota
#тияк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора