Строки призначення пенсій

Дата: 26.06.2023 13:26

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївські області надає наступну інформацію для розміщення на сайті громади:

Строки призначення пенсій

Фото без описуПраво громадян на пенсійне забезпечення гарантується реалізацією, зокрема, положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058).

Так, відповідно до частини першої статті 45 Закону № 1058 пенсія призначається з дня звернення за пенсією. При цьому:

- пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку;

- пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;

- пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Законом України „Про внесення зміни до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії” від 20.03.2023 № 2981-IX пункт 14-6 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058 доповнено підпунктом 14-6.2 такого змісту: тимчасово, у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, для осіб, які проживають/проживали на території, на якій ведуться (велися) бойові дії, та/або на тимчасово окупованій російською федерацією території України, у разі якщо звернення за призначенням пенсії відбулося в період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців

після його припинення або  скасування, за умови що передбачений частиною першою статті 45 Закону № 1058 строк звернення за призначенням відповідної пенсії не сплив станом на 24.02.2022, пенсія призначається:

- за віком - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;

- по інвалідності - з дня встановлення інвалідності;

- у зв’язку з втратою годувальника – з дня, що настає за днем смерті годувальника;

- за вислугу років - з дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24.02.2022.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та тимчасово окупованих російською федерацією територій України формується у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Установити, що особам, які проживають/проживали на території, на якій ведуться (велися) бойові дії, та/або на тимчасово окупованій російською федерацією території України та яким у період з 24 лютого 2022 року до набрання чинності цим Законом, крім тих осіб, у яких строк звернення за призначенням відповідної пенсії сплив станом на 24 лютого 2022 року, пенсію призначено з дня звернення, за їх бажанням пенсія обчислюється з урахуванням положень підпункту 14-6.2 пункту 14-6 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України № 1058.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджений Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Начальник Головного управління

Олена СИЧУГОВА