Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Небезпека вживання неочищеної води та ризик зараження інфекційними захворюваннями

Дата: 19.06.2023 16:07
Кількість переглядів: 707

 

Фото без опису

 

Баштанське районне управління Держпродспоживслужби закликає утриматися від споживання та використання неочищеної води!

     Використовуйте воду тільки з безпечних джерел! Закликаємо утриматися від споживання та використання неочищеної води з акваторії Дніпра та інших водойм на територіях, що найбільше постраждали від російського теракту на Каховській ГЕС.

     Передусім йдеться про Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську та Одеську області.

     Це пов’язано з тим, що через затоплення полів, каналізаційних споруд, кладовищ та домогосподарств вода має високий рівень забруднення. Наприклад, у поверхневих водоймах уже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників. Тому таку воду в жодному випадку не можна використовувати, оскільки це може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій.

     Наполегливо просимо уникати:

  • купання у водоймах;
  • забору води для споживання та господарських потреб;
  • напування тварин;
  • вилову риби.

    Від цього залежить ваше здоров’я та життя, а також ваших близьких!

    Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій унаслідок підриву ГЕС.

    Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, дотримуйтеся таких правил:

  • 1. Пийте тільки бутильовану або привізну воду після кип’ятіння.
  • 2. Воду для приготування їжі й господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця на подвір’ї – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
  • 3. Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!

     На постраждалих територіях посилено епідемічний нагляд. На місцях щоденно працюють фахівці Держпродспоживслужби  та  Центру контролю та профілактики хвороб та відбирають проби води з водойм та криниць тощо.

     Бережіть себе та своїх близьких! При найменших симптомах гострих кишкових інфекцій чи харчових отруєнь слід негайно звернутися по медичну допомогу! Самолікування небезпечне для здоров’я!

 

 

Джерело інформації: https://dp.dpss.gov.ua/news/nebezpeka-vzhyvannia-neochyshchenoi-vody-ta-ryzyk-zarazhennia-infektsiinymy-zakhvoriuvanniamy


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора