ЩОДО ЙМОВІРНОЇ ЗАГРОЗИ ЗДОРОВ’Ю ТВАРИН ТА ЛЮДЕЙ В НАСЛІДОК ЗАТОПЛЕННЯ СУХОДОЛУ

Дата: 19.06.2023 09:47

ЩОДО ЙМОВІРНОЇ ЗАГРОЗИ ЗДОРОВ’Ю ТВАРИН

ТА ЛЮДЕЙ В НАСЛІДОК ЗАТОПЛЕННЯ СУХОДОЛУ

Пошкодження Каховської ГЕС спричинило виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з затопленням територій суходолу.

Фото без описуВелика вода може затоплювати місця захоронень сільськогосподарських тварин (скотомогильники), кладовища, сміттєзвалища, склади з міндобривами та хімічними речовинами, нафтопродуктами тощо, також може нести в собі трупи різних тварин, що може негативно вплинути на здоров’я людей, тварин в тому числі аквакультури.

Для запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань серед людей та тварин на підтоплених територіях, необхідно:

відмовитись від  споживання продуктів харчування, які були підтоплені водою, а тваринам не давайте кормів які також були підтоплені водою;

не збирати та не ловити рибу у відкритих водоймах, до яких потрапила забруднена вода,  з метою її споживання, тощо;

не купувати харчові продукти в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійна торгівля) так продукти є небезпечними для здоров’я оскільки, не проходять необхідного контролю за показниками безпечності.

Велика вода, може розмивати на своєму шляху місця захоронень сільськогосподарських тварин, відповідно може нести в собі збудника сибірки – особливо небезпечне інфекційне захворюваннявсіх видів сільськогосподарських,  домашніх і диких тварин,  а також людей.

Потрапивши в   грунт,   за   сприятливих   умов  (температура
зовнішнього середовища не нижче 12 (град.) збудник утворює  спору.
У  споровій  формі  він  може перебувати в грунті необмежений час,
лишаючись  життєдіяльним   і   зберігаючи   патогенність.   Грунт,
заражений  бацилами  сибірки,  тривалий  час  (70  і більше років)
залишається  збудником  інфекції  для  сприйнятливих  тварин   або
людини.

Одним з основних заходів профілактики сибірки серед тварин є їх профілактичне щеплення, які здійснюють спеціалісти державних установ ветеринарної медицини області.

Крім того:

не виганяйте на пасовища, особливо в місця підтоплень, не щепленої проти сибірки худоби;

не здійснюйте заготівлю сіна для тварин у місцях підтоплень.

Про підозру у захворюванні тварин, невідкладно повідомляйте спеціалістів державних установ ветеринарної медицини при цьому максимально обмежити контакт з даною тваринною.