Проведення перерахунку пенсій з 01.04.2023

Дата: 02.06.2023 10:21

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надає наступну інформацію для розміщення на сайті територіальної громади:

Проведення перерахунку пенсій з 01.04.2023

Відповідно до абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи здійснюють перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули на нього право.

Законами України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» та «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Термін подання звітності на користь платників податків – фізичних осіб і сум, утриманого з них податку, а також сум, нарахованого єдиного внеску, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Отже, подання звітності за 1 квартал 2023 року триває з 01.04.2023 по 10.05.2023.

У зв’язку з вищевикладеним, в травні 2023 року органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з 01.04.2023 особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

- продовжують працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу (на 01.03.2023), незалежно від перерв у роботі;

- продовжують працювати та мають менш як 24 місяці страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсій пройшло 2 роки.

При цьому, якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа має 24 місяці страхового стажу, обирається найбільш вигідний варіант  перерахунку пенсії: лише з урахуванням страхового стажу чи з урахуванням страхового стажу і заробітної плати.

Перерахунок пенсії з 01.04.2023 не здійснено пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років і не досягли пенсійного віку, визначеного
статтею 26 Закону № 1058.

Так, по Миколаївській області з 01.04.2023 проведено перерахунок пенсії майже 17 тис. особам, середній розмір підвищення182,42 грн.

Начальник Головного управління

Олена СИЧУГОВА