Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Стережіться шахрайств❗️

Дата: 02.05.2023 15:05
Кількість переглядів: 835

 

Останнім часом спостерігається тенденція до зростання випадків шахрайств під приводом нібито оформлення грошової допомоги. 

Фото без описуПереходячи за посиланням, що пропонує отримати кошти, людина потрапляє на фішинговий сайт. Це двійник надійного легального сайту, розміщений за схожою електронною адресою – людина думає, що зайшла на сайт свого банку, а насправді – це сайт-двійник шахраїв, який візуально дуже схожий, адреса сайту відрізняється зазвичай всього на одну літеру. 

Якщо на такому фішинговому сайті людина вводить номер картки, мобільного телефону, паролі 👉шахраї можуть отримати доступ до її рахунків і зняти всі кошти.

Шановні громадяни, якщо ви, заповнюючи заявку, дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки – зупиніться і вийдіть з даної сторінки, навіть якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку чи іншої установи. Це так званий фішинг (вебресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг).

✅Пам’ятайте, що брати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, потрібно лише з офіційних джерел, не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку, повідомте про випадок шахрайства в поліцію.

Що робити, якщо ж ви все таки стали жертвою шахраїв?

Необхідно звернутись до найближчого відділення поліції або зателефонувати на спецлінію 102. Зібрати інформацію, що підтверджує факт вчинення відносно вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції із банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

Також у разі підозри шахрайських дій в інтернеті — повідомляти кіберполіцію на електронну пошту: callcenter@cyberpolice.gov.ua

За інформацією Поліція Миколаївської області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора