Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Обережно, сказ!

Дата: 13.04.2023 08:21
Кількість переглядів: 791


Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує, що станом на 12 квітня на території району зареєстровано новий випадок сказу тварин.     

Фото без описуВиявлено випадок сказу лисиці в с.Новохристофорівка Вільнозапорізької гтериторіальної громади. 10 квітня лисиця нанесла укушені рани хлопчику, який разом зі своїми однолітками грався на толоці біля села. Побачивши лисицю, діти вирішили, що вона не жива, підійшовши до неї почали штурхати її палками. Лисиця вскочила і вкусила одного з хлопців за обидві ноги. Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувальною лабораторією Миколаївської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 11.04.2023р. №000496 п.м./23, виявлено вірус сказу в патматеріалі від лисиці. Потерпілий звернувся до медичної установи  для отримання медичної допомоги та проходить лікування.

12 квітня засіданням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісіії при Баштанській районній військовій адміністрації оголошено неблагополучним по сказу с.Новохристофорівка та запроваджені карантинні обмеження. Засіданням ДНПК при Баштанській районній військовій адміністрації від 12.04.2023 затверджено плани заходів по локалізації та ліквідації сказу тварин. В селі Новохристофорівка проводяться заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Що таке сказ?
- Сказ - це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці) чи домашніх тварин (коти, собаки), а також сільськогосподарських тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.

Чим небезпечний сказ?
- Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків. Тобто, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже не можливо. Єдиний спосіб порятунку - це вакцинація, яку проводять якомога швидше. Справа в тому, що між інфікуванням та виникненням перших проявів хвороби у людей проходить від 12 днів до 6 місяців, інколи рік. Все залежить від місця укусу: чим ближче до голови, тим швидше вірус проникне в мозок. У дітей захворювання розвивається швидше.

Як розпізнати хвору на сказ тварину?
- Головна ознака хворих тварин - зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з'являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними, з рота тече слина. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть. Слина хворої тварини містить в собі вірус ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання!

Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби необхідно:

- Уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів. 

- Якщо покусала або ослинила тварина, потрібно промити рану теплою кип'яченою водою (бажано з господарським милом), а потім 2-3 рази обробити 5% розчином йоду та негайно звернутись в найближчий медичний заклад для проведення антирабічного щеплення.

- Негайно викликати на місце події ветеринарних фахівців за телефонами:
   - (05158) 2-84-35, (05158) 2-84-34, 067 103 7526 – Баштанська районна державна лікарня ветеринарної медицини;
   - 068 066 4720 – Новобузька районна державна лікарня ветеринарної медицини;
   - 096 892 4822 – Казанківська районна державна лікарня ветеринарної медицини;
   - 097 332 4590 – Березнегуватська районна державна лікарня ветеринарної медицини;
   - 068 820 9779 – Снігурівська районна державна лікарня ветеринарної медицини.

- Необхідно зробити все, щоб ізолювати підозрювану в сказі тварину (прив'язати, зачинити її, тощо) для подальшого її вивчення фахівцями.

- Своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.

- У разі зміни поведінки домашньої тварини негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної служби.

- При виявленні трупів диких тварин не знімайте з них шкіру та терміново повідомляйте до закладів  ветеринарної медицини.

- Якщо Вас покусала тварина і Вам призначено курс щеплень, не відмовляйтесь від них, не пропускайте процедур, та не переривайте курс щеплень.

Лише своєчасна вакцинація захистить ваших домашніх тварин від захворювання і як наслідок Вас.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора