Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Дата: 05.04.2023 13:43
Кількість переглядів: 880

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надає  наступну інформацію для розміщення на сайті територіальної громади:

 

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

 

Фото без описуПорядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати, встановлено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Такий перерахунок завжди проводився що два роки за зверненнями пенсіонерів. Починаючи з квітня 2018 року органи Пенсійного фонду здійснюють такий перерахунок автоматично, без звернення пенсіонерів.

Цьогоріч пенсії перерахують особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2023 року здобули право на проведення перерахунку, тобто або набули 24 місяці страхового стажу, або пройшло два роки від призначення пенсії чи попереднього перерахунку.

Право на перерахунок визначає, зокрема, і страховий стаж, набутий у
січні – лютому 2023 року. Відомості про нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов’язковедержавнесоціальнестрахуваннябудутьвідображені в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування орієнтовно в середині наступного кварталу. Після подання страхувальниками звітності за І квартал 2023 року та надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період, автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено невідкладно (пункт 11 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023
№ 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додатковихзаходівщодопідвищеннярівнясоціальногозахистунайбільшвразливихверствнаселення у 2023 році»).

Дата проведенняперерахункупенсійпрацюючимпенсіонерамзалишаєтьсянезмінною! Як передбачено законом – це 1 квітня 2023 року.

Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення


працюючого пенсіонера затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1.

Такий перерахунок проводиться з урахуваннямнабутогопісляпризначення/попередньогоперерахункупенсії страхового стажу. Якщо пенсіонер набув не менше 24 місяці страхового стажу, та це доцільно, враховується і заробіток.

Сума, на яку збільшується пенсія, в кожного пенсіонера індивідуальна, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має та який заробіток одержував в період роботи. Під час здійснення перерахунку фахівці Фонду аналізують доцільність та обирають оптимальний варіант розрахунку пенсії: або з урахуванням лише набутого страхового стажу, або страхового стажу і зарплати.

 

 

Начальник Головного управління

                                    Олена СИЧУГОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора