Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Що робити з продуктами у разі вимкнення електроенергії

Дата: 03.11.2022 14:15
Кількість переглядів: 129

Новобузьке управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує:

Що робити з продуктами у разі вимкнення електроенергії

  Фото без опису   У період воєнних дій на території України може виникнути ситуація, коли немає електроенергії. А отже, і холодильник не працюватиме. Охолоджені або заморожені продукти харчування можуть бути небезпечними для вживання у разі не дотримання  належної температури зберігання. Вживання зіпсованих продуктів може привести до тяжких харчових отруєнь та  як наслідок – до серйозних ускладнень. Харчове отруєння супроводжується рядом вкрай неприємних проявів. Інтоксикація може бути викликана бактеріями, вірусами, грибками і домішками хімічних речовин, які концентруються в продуктах харчування при неправильному зберіганні.

Ось поради, які допоможуть зберегти вашу їжу безпечною для вживання:

  • Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері: у холодильнику має бути температура 4°С або нижче, а у морозильній камері – 0°С або нижче.
  • Підготуйтеся до надзвичайної ситуації, заморозьте контейнери з водою, щоб мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4°С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості, придбайте сухий або блоковий лід.
  • Коли електроенергію вже відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими, так продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці.
  • Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Викиньте їжу, якщо температура вище 4°С. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.
  • Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4°С або нижче.

 

    Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоб перевірити її безпечність, якщо маєте сумніви – викиньте її. Викидайте з холодильника продукти, що швидко псуються (м’ясо, рибу, нарізані фрукти та овочі, молочні продукти та їх залишки) через 4 години без електроенергії або джерела холоду. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора