Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

Ентеровірусна інфекція, що варто знати

Дата: 05.09.2022 08:16
Кількість переглядів: 1124

Новобузьке управління Держпродспоживслужби інформує:

Ентеровірусна інфекція, що варто знати

Фото без описуЕнтеровірусна інфекція – це група гострих вірусних захворювань, які вражають дітей та дорослих. Характерною особливістю цих інфекцій є надмірне різноманіття клінічних форм - від безсимптомного перебігу чи незначної лихоманки до менінгоенцефалітів, міокарітів, тощо. Група ентеровірусів містить понад 100 небезпечних вірусів для людини, які поширені повсюдно.

Передається ентеровірусна інфекція, як правило,фекально-оральним шляхом, через предмети побуту, забруднені руки, при недотриманні правил особистої гігієни, але не виключений і повітряно-крапельна передача, як при ГРВІ. Також можливе інфікування при купанні у відкритих заражених водоймах.

Характерні симптоми: незначне підвищення температури тіла, слабкість, головний біль, почервоніння горла, нежить, кашель, болі в животі, нудота, блювання, діарея. Також можуть спостерігатися висипи на долонях та ступнях у вигляді червоних пухирців, в ротовій порожнині з’являються виразки (афти). При виникненні симптомів – негайно звертайтеся до лікаря.

Інкубаційний період (від зараження до появи перших симптомів захворювання) зазвичай досить короткий, лише 2-3 дні, тому захворіти можна як під час відпочинку, так і у найближчий час після повернення додому.

Щоб уникнути захворювання, дотримуйтеся правил особистої гігієни:

1. Ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету і перебування у місцях великих скупчень людей.

2. Використовуйте чисту воду, якщо невпевнені у якості води - прокип'ятіть, або вживайте бутильовану воду.

3. Мийте овочі і фрукти перед вживанням.

4. Ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням. 

5. При купанні у відкритих водоймах та басейнах не допускайте потрапляння води до рота.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора