Профілактика вірусних гепатитів В і С в умовах воєнного стану

Дата: 22.08.2022 13:56

Новобузьке управління Держпродспоживслужби інформує:

Профілактика вірусних гепатитів В і С в умовах воєнного стану

Поранення, переливання неперевіреної крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування вірусними гепатитами В і С.

Унаслідок незахищених статевих контактів, особливо тих, які супроводжуються насильством, пошкодженням або зісковзуванням презервативу, через їхню травматичність ризик інфікування зростає.

Також йдеться про інші ризиковані ситуації, ми маємо на увазі і контакти під час професійної діяльності: медичні працівники, військовослужбовці, рятувальники можуть мати поранення або мати контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим щодо інфекцій статусом.

Збільшується і кількість оперативних втручань. На жаль, вони не завжди можуть надаватись у належних умовах, що може призвести до збільшення ризику інфікування вірусними гепатитами.

Профілактика вірусних гепатитів під час війни ускладнюється тим, що бойові дії досі тривають, а отже повторюються й ситуації, де ризик інфікуватися підвищений. Тож закликаємо:

• Щепитися від вірусного гепатиту В. Вважається, що оптимальними є три- або чотиридозова схема вакцинації. Після повної серії вакцинації у більш ніж 95% дітей грудного віку, дітей інших вікових груп та молодих людей виробляються захисні рівні антитіл;
  • Захист зберігається щонайменше 20 років та, ймовірно, все життя. Саме тому ВООЗ не рекомендує ревакцинацію людей, що повністю завершили тридозову схему вакцинації;
  • Користуватися засобами разового (шприци, голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо) та індивідуального (зубні щітки, леза для гоління, контактні лінзи) призначення;
  • Користуватися засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри, фартухи тощо);
  • Користуватися стерильним інструментарієм багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, лабораторний, інструмент для пірсингу, татуажу тощо);
  • Практикувати безпечний та захищений секс (із використанням бар’єрної контрацепції).

Обов'язково проходити тестування, та у разі позитивного результату — звертатись до лікаря для призначення лікування.