Як оформити інвалідність дитини!?

Дата: 16.06.2019 21:53

Хто така дитина з інвалідністю?

Дитина зі стійким розладом функцій організму, спричиненим захворюванням, травмою або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що зумовлюють обмеження її нормальної життєдіяльності та необхідність додаткової соціальної допомоги і захисту (ст. 1Закону України "Про охорону дитинства").

Особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист (ст. 1Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні").

Які причини інвалідності?

1. Вроджені аномалії (вади серця, захворювання органів дихання, кістково-м'язової системи та інших життєво важливих органів).
  2. Хвороби нервової системи (такі, як дитячий церебральний параліч).
  3. Психічні розлади.
  4. Серйозні травми різного походження.

Які переваги встановлення інвалідності?

1. Пенсія, що надається державою — грошова допомога, призначена для придбання необхідних медикаментів та різноманітних засобів догляду за хворою дитиною.
  2. Право безкоштовного проїзду в міському транспорті (крім таксі).
  3. Пільговий проїзд у залізничному, повітряному та річковому транспорті.
  4. Безкоштовне санітарно-курортне лікування.
  5. Безкоштовне забезпечення необхідним медичним обладнанням (засоби пересування, протезно-ортопедичні вироби тощо).
  6. Безкоштовне придбання медикаментів за рецептом лікаря у разі амбулаторного лікування.
  7. Ряд привілеїв для матері дитини з інвалідністю:
  • пільга при сплаті податків з доходу;
  • можливість працювати за скороченим графіком роботи;
  • додаткова відпустка;
  • достроковий вихід на пенсію.

Які етапи отримання інвалідності?

1. Направлення дільничого педіатра на проходження лікарської комісії (ЛКК) у поліклініці за місцем проживання та на здачу необхідних аналізів.

2. Медико-санітарна експертиза (необхідні документи):

• направлення з поліклініки (зі всіма висновками та результатами аналізів);
  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт одного з батьків (що займатиметься оформленням документів, а в подальшому — отримуватиме допомогу);
  • заява батьків;
  • довідка з Центру надання адміністративних послуг про реєстрацію місця проживання фізичних осіб;
  • інші папери, які можуть підтвердити стан здоров'я дитини (виписки з лікарень тощо);
  • ксерокопії вище перелічених документів.

3. Протягом певного часу Вам видадуть довідку про визнання дитини дитиною з інвалідністю.

4. Звернення з даною довідкою до Управління Пенсійного Фонду за місцем проживання для оформлення пенсії по інвалідності.

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв,вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61

Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням:https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Ще більше консультаційна інформаційному ресурсіWikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.