Володимирівська громада

Баштанський район Миколаївська область

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ: ЯК ПОВИННІ ХАРЧУВАТИСЬ ДІТИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Дата: 30.06.2023 11:20
Кількість переглядів: 589

Фото без опису        Харчові звички закладаються нами з дитинства, і зазвичай малюки, батьки яких привчали харчуватись правильно, обмежували вживання фаст-фуду та шкідливої їжі, у дорослому віці підтримують цю модель поведінки.

Достатня кількість поживних речовин міститься в м’ясних продуктах, фруктах та овочах, також не варто уникати в раціоні дитини продуктів, які містять багато кальцію, до прикладу молочні продукти, сири.

Збалансований раціон та  правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорою і уважною. 

Яким повинно бути харчування малюка від 3 до 7 років?

Головним завданням є забезпечення нормального росту та розвитку організму, а також підготовка мозку, м’язів та кісток до зростання розумових і фізичних активностей і зміни режиму, коли з’явиться школа.

Основні принципи харчування дітей дошкільного віку:

  • харчування дошкільнят має бути збалансованим і містити всі необхідні мікроелементи та вітаміни;
  • у харчуванні мають враховуватись індивідуальні особливості кожної дитини, до прикладу алергія на лактозу чи непереносимість інших продуктів;
  • харчування повинно забезпечувати дитячий організм необхідною енергією для того, аби в дітей спостерігалась розумова, рухова і психічна активність;
  • варто ретельно слідкувати за системою обробки і приготування їжі, а також стежити за якістю та термінами придатності продуктів.

Окрім цього, щоденно в раціоні дитини повинна бути достатня кількість жирів, вуглеводів та білків.

Джерелами жирів для дитини є масло вершкове та рослинне, молоко, вершки, молочні продукти, а також м’ясо та риба.

Джерелами вуглеводів є солодощі і цукор, а також фрукти, овочі.

Повноцінними джерелами білка є м’ясо, риба,молоко, молочні продукти, яйця, бобові та хліб.

А також дитину потрібно забезпечити достатньою кількістю солей та мікроелементів. Для формування кісток, зубів, а також нормальної роботи серця потрібен кальцій, він міститься в молоці, йогурті, ряжанці та сирі. Також активну участь  у побудові кісткової тканини і підтримки рівноваги в процесі кровотворення бере фосфор, який міститься в рибі, м’ясі сирах та бобових.

Окремою категорією є вітаміни, які необхідні кожній дитині, незалежно від віку, особливо вітаміни групи С (картопля, петрушка, цитрусові, шипшина, солодкий перець), вітаміни групи В (крупи, бобові, печінка, м’ясо, молочні продукти, риба), вітаміни групи А (вершкове масло, печінка, вершки, морква, сметана), вітамін Д (курячі яйця та печінка), групи Е (олії, крупи та яйця).

Рекомендовано, дітям від 3 до 7 років не вживати ковбасні вироби, гостру та смажену їжу, копченості та спеції.

Важливо навчити дитину дотримуватись режиму харчування : сніданок, обід та вечеря. І за потреби 1-2 перекуси за день. Малюк має усвідомлювати, що пропускати прийоми їжі не можна, бо дотримуватися режиму харчування важливо, аби почувати себе енергійно.

Як заохотити  дитину до здорового харчування 

  1. Привчайте дитину до різних смаків. Давайте спробувати нові продукти декілька разів, не завжди малюк може вподобати новий смак одразу.  Ніколи не змушуйте, якщо дитина відмовляється їсти  броколі, шпинат чи лосось, до прикладу, з 2-3 разу, то виключайте його з раціону. 
  2. Не маскуйте корисні фрукти чи овочі в стравах. Дитина повинна їсти кожен фрукт окремо і в свіжому вигляді.
  3. Виробіть культуру споживання -  робіть сімейні обіди чи сніданки, не включайте мультики на фоні, а краще у перерві за столом поспілкуйтесь на приємну тему.
  4. Встановіть режим харчування. Виділіть певні години для прийомів і старайтесь щоразу дотримуватись їх, і бажано, аби вони співпадали з режимом у садочку та школі, щоб дитині було зручно адаптуватись.
  5. Не варто використовувати їжу в якості нагороди чи покарання. 
  6. Стежте, щоб дитина пила достатньо води. Навчіть дитину, що питна чиста вода необхідна організму для травлення, жоден сік чи чай не замінник і варто це розуміти. Орієнтиром має залишатись відчуття спраги у дитини.
  7. Не забороняйте солодощі повністю, навчіть малюка заміняти шоколадну цукерку чи льодяник натуральною цукеркою. Розкажіть про користь таких смаколиків, але ні в якому разі не залякуйте дитину, що від цукерок випадуть зуби чи можна потрапити в лікарню.  

        І головне - будьте прикладом для своєї дитини. Харчуйтесь здорово і збалансовано, не ігноруйте вживання достатньої кількості фруктів та овочів. Саме ваша поведінка буде наслідуватись дитиною.

Від здорового харчування дитини залежить стан всього організму. Привчайте малюка з дитинства до правильної їжі і тоді вам ніколи не доведеться мати проблем із його харчуванням у майбутньому.

 

Джерело інформації: https:// medicover.ua

                                                                                Баштанське районне управління

                                                                                Головного управління                

                                                                                Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора