Метеочутливість і наше здоров’я та як не залежати від примх погоди

Дата: 07.10.2022 12:01

Новобузьке управління  Держпродспоживслужби в Миколаївській області надає інформацію:

Метеочутливість і наше здоров’я та як не залежати від примх погоди

Фото без описуМетеочутливість, або метеопатія (від грецького meteora – «небесні явища» та pathos – «біль», «страждання») – це феномен погіршення стану здоров’я у відповідь на зміни кліматичних (погодних) умов (температури й вологості повітря, атмосферного тиску, швидкості вітру, тощо).

Метеочутливість мають близько 30% людства, а в деяких групах підвищеного ризику (наприклад, люди старшого віку, вагітні та жінки в менопаузі, пацієнти з хронічними захворюваннями) ця частка може сягати 50-85%

Про вплив погоди на здоров’я людини відомо з давніх часів. Так, тіла людей поводяться по-­різному залежно від пори року: одні схильні радше до літа, інші – до зими; хвороби перебігають по-різному (добре чи погано) в різні пори року в різних країнах і за різних умов життя» .

Як проявляється метеочутливість?

У метеочутливих пацієнтів із хронічними захворюваннями зміни метеорологічних параметрів можуть спричиняти посилення проявів таких захворювань , але найчастіше метеочутливість проявляється неспецифічними симптомами. Пацієнти зазвичай скаржаться на періодичні втому та сонливість, погіршення самопочуття та загальну слабкість, ­пригнічений ­настрій та схильність до депресії, зниження розумової та фізичної працездат­ності, головний біль на тлі зниженого артеріального тиску .

Як зменшити метеочутливість?

Чутливість до змін атмосферних параметрів навряд можна повністю подолати, але її можна значно зменшити. Метеочутливим пацієнтам рекомендовано додержуватися здорового способу життя – нормалізувати режим праці та відпочинку, дотримуватися збалансованої дієти, нормальної маси тіла, відмовитися від куріння та зловживання алкоголем. Корисними є помірна фізична активність (наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, плавання, їзда на велосипеді), загальнозміцнювальні процедури, як-от контрастний душ або сауна .

Для профілактики й усунення симптомів, пов’язаних із коливанням атмосферних параметрів, доцільним є застосування адаптогенів.