Метеочутливість і наше здоров’я та як не залежати від примх погоди
Новобузьке управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надає інформацію:
Метеочутливість і наше здоров’я та як не залежати від примх погоди
Метеочутливість, або метеопатія (від грецького meteora – «небесні явища» та pathos – «біль», «страждання») – це феномен погіршення стану здоров’я у відповідь на зміни кліматичних (погодних) умов (температури й вологості повітря, атмосферного тиску, швидкості вітру, тощо).
Метеочутливість мають близько 30% людства, а в деяких групах підвищеного ризику (наприклад, люди старшого віку, вагітні та жінки в менопаузі, пацієнти з хронічними захворюваннями) ця частка може сягати 50-85%
Про вплив погоди на здоров’я людини відомо з давніх часів. Так, тіла людей поводяться по-різному залежно від пори року: одні схильні радше до літа, інші – до зими; хвороби перебігають по-різному (добре чи погано) в різні пори року в різних країнах і за різних умов життя» .
Як проявляється метеочутливість?
У метеочутливих пацієнтів із хронічними захворюваннями зміни метеорологічних параметрів можуть спричиняти посилення проявів таких захворювань , але найчастіше метеочутливість проявляється неспецифічними симптомами. Пацієнти зазвичай скаржаться на періодичні втому та сонливість, погіршення самопочуття та загальну слабкість, пригнічений настрій та схильність до депресії, зниження розумової та фізичної працездатності, головний біль на тлі зниженого артеріального тиску .
Як зменшити метеочутливість?
Чутливість до змін атмосферних параметрів навряд можна повністю подолати, але її можна значно зменшити. Метеочутливим пацієнтам рекомендовано додержуватися здорового способу життя – нормалізувати режим праці та відпочинку, дотримуватися збалансованої дієти, нормальної маси тіла, відмовитися від куріння та зловживання алкоголем. Корисними є помірна фізична активність (наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, плавання, їзда на велосипеді), загальнозміцнювальні процедури, як-от контрастний душ або сауна .
Для профілактики й усунення симптомів, пов’язаних із коливанням атмосферних параметрів, доцільним є застосування адаптогенів.