Про підсумки проведення Конкурсу відділу освіти "Наша шана Кобзареві"

Дата: 01.04.2019 18:18

Відділ освіти, молоді і спорту

Володимирівської сільської ради

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Наказ

№ 32                                                                                                 від 01.03.02.19

Про підсумки проведення

Конкурсу читців-декламаторів

«Наша шана Кобзареві»,

присвяченого 205 –й річниці

від дня народження Тараса Шевченка

Відповідно до річного плану роботи відділу освіти та з метою вшанування пам яті видатного поета Т.Г.Шевченка ,розвитку ,популяризації художнього слова,творчих здібностей школярів та патріотичного виховання учнів засобами художнього слова 22 лютого 2019 року  на базі Володимирівського  ЗЗСО І – ІІІ ступенів було проведено конкурс читців- декламаторів «Наша шана Кобзареві», в якому взяли участь 40 учасників Володимирівського ЗЗСО -  , 4 вихованці дитячих садків «Світлячок» та «Колосок»; 4 учні Володимирівської школи – інтернату та 32 здобувачів освіти Володимирівського ЗЗСО. Це говорить про своєчасне реагування адміністрації школи та дитячих садків на виконання нормативних документів.

Конкурс проводився з метою вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку їхнього творчого потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу.

Цікавим і змістовним, святковим та урочистим став цей день для більшості учнів освітніх закладів Володимирівки.

Впродовж підготовки до проведення конкурсу вчителями – предметниками, педагогами-організаторами оформлено:

• виставки творів Т.Г.Шевченка, дитячих робіт за творами Кобзаря;
  • виставки книжок: „Земля, що велетів зродила”;

випущено стіннівки:

• „Музеї Тараса Шевченка” ;
  • предметну газету „Дивослово” з матеріалами „Доля. Муза. Слово”;

проведено:

•  виставку стіннівок, кросвордів, ребусів на тему «Шляхами Кобзаревого життя»;

-   усний журнал „Сирітська доля Тараса Шевченка”;

здійснено:

• перегляд презентацій: „Тарас Шевченко – видатний художник”, „Стежки, якими ходив Тарас”, „Драма кохання Тараса Шевченка” (8 – 11 класи);
  • організовано виставку учнівських малюнків «Ілюструємо твори Шевченка»;
  • написано диктанти „Шевченко і пісня”, „Ідемо до Шевченка”, твір мініатюра „Розмова з Шевченком”;

Члени журі відзначили, що найкращі результати виявили конкурсанти ЗЗСО та школи- інтернату; треба відмітити відмінну підготовку дітей ДНЗ,які показали достатньо високі  навички читання віршів напам ять,продемонстрували любов і глибоку шану до славного сина України – Великого Кобзаря.

Варто відзначити високий художній рівень виконання та актуальність обраного літературного матеріалу учасників конкурсу.  Учні змогли осмислити красу художнього слова та продемонструвати  мистецтво живого мовлення. Членів журі вразила чисельність учасників заходу та вибраний репертуар, що відповідав обраним номінаціям конкурсу.

Крім того, учні шкіл та вихованці дитсадків продемонстрували не лише красу голосу, а й добру, тривалу пам’ять.Слід відмітити вихованців гуртка «Перлинка» (керівник Дюміна В.В.),які  зуміли відтворити глибину авторської душі, відчуття ритмомелодики поезії. На думку членів журі, музичне оформлення було підібрано до декламованих поезій як засіб підсилення мотиву та настрою. Книжкові слова ожили і перетворилися у творчість, що створило атмосферу Шевченківських читань із глибиною занурення в епоху поета та паралеллю із сучасністю.

Відповідно до результатів Конкурсу читців-декламаторів

«Наша шана Кобзареві»,присвяченого 205 –й річниці від дня народження Тараса Шевченка

НАКАЗУЮ

1. Методичному кабінету:

1.1.  Затвердити список переможців  Конкурсу (додаток 1).

1.2. Довести до відома педагогічних колективів      закладів   освіти    результати  Конкурсу.

1.3.  Нагородити грамотою відділу освіти учнів, які посіли І, ІІ, ІІІ місця та педагогічних працівників, які підготували переможців Конкурсу згідно з додатком 1.

2. Директорам навчальних закладів (ЗЗСО та дитсадки):

2.1. Взяти під особистий контроль  стан викладання української   мови та літератури в школі.

1. Активізувати роботу з обдарованими дітьми.
    2. Покращити позакласну роботу з української мови та літератури
    3. Оголосити подяку з занесенням до особової справи членам гуртка «Перлинка»:

Рудницькій Ол-11 кл.,Кундельському Р.- 9 кл.,Своріній Ан.- 7 кл.,Плахтієнко Анж.-11 кл.,Дюміній М.-11 кл.,Дюміну К.-5 кл.,Кочієру К.- 11 кл; Орлову М.- 5 кл.,Дюміній І.- 5 кл.,Кутузову Іл.- 5 кл.,Таратайко Євг.- 5 кл.,Нестеренко Ол.- 5 кл.,Гридасву Дм.- 5 кл.,Гридасову Ден.- 5 кл.

та учням ,які посіли І,ІІ.ІІІ місця в Конкурсі;

1. Оголосити подяку з занесенням до особової справи:
  • вчителям,вихователям,які готували конкурсантів до участі в Конкурсі;

1. Вчителям – філологам,вихователям дитсадків:

1. Захопити учасників навчально-виховного процесу вивченням творчості Тараса Григоровича Шевченка, знанням виучуваних творів напам’ять.

1.  Контроль за виконанням даного наказу покласти на методиста відділу освіти Лостік С.С.

Начальник відділу освіти                                            В.М. Омельчак

до наказу від 01.03.2019№ 32

Список переможців